در این مطلب نحوه ورود به سی پنل cPanel به صورت تصویری آموزش داده می شود. از آنجا که روش های مختلفی برای دسترسی به کنترل پنل سی پنل وجود دارد ما نیز کلیه روش های ورود به سی پنل را به شما خواهیم آموخت تا به سادگی بتوانید هاست cPanel خود را مدیریت کنید.

 

ورود به سی پنل

 

 

نحوه ورود به سی پنل

 

برای ورود به هاست سی پنل می توانید از سه روش اقدام کنید: ورود به سی پنل به صورت مستقیم از طریق دامنه سایت - ورود به سی پنل از طریق ip سرور - ورود به cPanel از طریق ناحیه کاربری

 

1- ورود به cPanel از طریق دامنه

جهت دسترسی به cPanel می بایست در انتهای دامنه خود cpanel/ و یا پورت 2083 یا 2082 وارد نمایید مانند زیر:

https://domain.com/cpanel
https://domain.com:2083
http://domain.com:2082

(منظور از domain.com نام دامنه شماست و پورت 2083 جهت ورود امن با SSL به صورت https استفاده می شود و پورت 2082 جهت ورود معمولی به صورت http استفاده می گردد)

سپس صفحه لاگین سی پنل مانند تصویر زیر نمایش داده می شود

 

ورود به سی پنل

 

در قسمت Username نام کاربری اکانت خود را وارد کنید.
در قسمت Password رمز عبور خود را وارد نمایید.
و بر روی دکمه Log in کلیک کنید.

(نام کاربری و پسورد برای ورود به سی پنل پس از خرید هاست توسط شرکت هاستینگ به ایمیل شما ارسال می گردد - اگر دریافت نکرده اید با پشتیبانی هاستینگ خود تماس بگیرید)

2- ورود به cPanel از طریق ip سرور

چنانچه دامنه شما فعال نباشد و یا هنوز به هاست متصل نشده است می توانید توسط ip سرور وارد سی پنل شوید. (پس از خرید هاست ip سرور توسط شرکت هاستینگ برای شما ارسال می گردد)

مانند زیر: (منظور از Server-IP-Address همان آدرس آی پی سرور شماست)

https://Server-IP-Address/cpanel
https://Server-IP-Address:2083
http://Server-IP-Address:2082

سپس صفحه Login مانند تصویر بالا برای شما نمایش داده می شود، نام کاربری و پسورد را وارد کنید و بر روی دکمه Log in کلیک نمایید.

 

3- ورود به cPanel از طریق ناحیه کاربری

برای ورود به سی پنل از ناحیه کاربری در ایران وب نیاز به وارد کردن یوزر و پسورد نیست و تنها از طریق محیط کاربری خود در پرتال ایران وب می توانید به راحتی هاست و دامین های خود را مدیریت کنید.

1- ابتدا وارد ناحیه کاربری خود در ایران وب شوید، پس از ورود از منوی "سرویس ها" مطابق تصویر زیر بروی "سرویس های من" کلیک نمایید تا لیست سرویس های شما نمایش داده شود.

ورود به سی پنل

2- سپس مطابق تصویر زیر، روی سرویس موردنظرتان کلیک نمایید.

ورود به سی پنل

3- در صفحه جدید از سمت راست صفحه روی گزینه "ورود به cPanel" کلیک کنید و یا از بخش Quick Shortcut روی آیتم موردنظر خود کلیک نمایید تا وارد سی پنل شوید.

ورود به سی پنل